Zápis #45 - Konec roku

7. června 2018 v 7:28 | Faye |  2. ročník (2006/2007)
29.6.2007
Bradavice, klubovna

Těsně před zkouškami jsem tak trochu zešedivěla. Nebylo to ale kvůli nervozitě ze zkoušek (i když zjištění, že den před zkouškou mi najednou nejdou některá kouzla nebylo zrovna příjemné), ani kvůli tomu, že jsem si na poslední chvíli musela shánět poznámky z dějin a z astronomie, jelikož nám tyhle hodiny neustále odpadali. Naštěstí tu byla ale Lilly, která mi ochotně poslala poznámky. Pravým důvodem změny barvy mých vlasů byl celkem nevinný nápad - chtěla jsem po Rose, aby mi trochu zkrátila vlasy. Jenže, Rose to trochu přehnala a ani nevím jak, ale nakonec jsem skončila úplně bez vlasů. Netuším, jak se jí to povedlo, ale povedlo. Naštěstí tu je ale jeden odporně (ale vážně hodně odporně) chutnající lektvar, po kterém ti vlasy během chvilky vyrostou. Myslela jsem si, že mám vyhráno, jenže vlasy sice narostly, ale šedivé. Najednou už mi do smíchu nebylo. Rychle jsem si obarvila vlasy kouzlem, popadla zbytek mých vlasů a letěla shánět barvu na vlasy. Skončila jsem nakonec v kabinetu profesorky Tyler. Byla to moje první volba. Je už celkem stará, takže tu byla šance, že by nějakou barvu na vlasy mít mohla (a v tu chvíli bych brala jakoukoli barvu). Navíc, vyučuje přeměny, takže by třeba zvládla nějak zařídit, aby to kouzlo bylo trvalejší. Nejdříve ze mě byla trochu zmatená, nakonec ale párkrát mávla hůlkou a já měla svoji barvu zpět. Ani nevíš, jak moc jsem jí byla vděčná.

Vlasy jsem tedy měla v pořádku, poznámky sehnané a kouzla doučená, takže zkoušky mohly začít. Byla to celkem pohodička. Profesorka LaMalet pro nás opět měla připravené občerstvení, což bylo fajn, protože jednu ze zkoušek jsme měli společnou s prváky a třeťáky, takže se to celkem protáhlo. Lektvary snadné, zkouška z přeměn byla taky lehoučká a profesorka Tyler nám ještě všem rozdala balíčky plné jablečných křížal na rozloučenou. Příští rok už ji totiž na přeměny mít nebudeme, což je ohromná škoda. Její hodiny byly vážně skvělé. Zkouška z bylinek byla také jednoduchá. Nejvíce jsem se však obávala astronomie a dějin. Profesor Quinlan se dostavil aspoň na zkoušku a až na poslední otázku, kde jsme měli překládat text z marťanštiny to bylo snadné. No a profesor Grath? Ten se nedostavil ani na tu zkoušku. Místo toho si nás na starost vzal profesor Archer a jeho zadání bylo vážně dokonalé. Byla to asi ta nejlepší zkouška, kterou jsem tu zažila. Protože, odpovídat na otázku formou dopisu nebo zápisu do deníku je skvělé! *vysmátý smajlík* Vybrala jsem si dopis, který jsem napsala Chloe a vyprávěla jí o "setkání" s Rowenou z Havraspáru. Škoda, že i tento dopis by skončil v truhličce společně s ostatními dopisy, které jí poslat nemůžu. Jen teda, té poznámky, že to má být napsané stručně jsem si všimla až potom, co jsem dopsala. A já tam popsala skoro polovinu sešitu. Ups. Snad to nebude vadit.

Tolik asi ke zkouškám. Konec roku znamenal taky to, že je potřeba začít balit. Ještě ochotně jsem s tím vypomohla Rose. Kdybys to viděl... Už chápu, proč má tolik kufrů, kolik má. A takovej blbostí, co se tam najde! Nechápu, na co potřebuje mít asi pět sad na lektvary. Zbytečný a jen to zabírá místo. Kdyby bylo po mém, polovinu věcí bych jí vyházela. *vysmátý smajlík* Což se nestalo, ale za pomoc jsem od ní dostala několik dárečků. Například havraspárský plášť, který se sám složí. A pak ještě přívěšek s dračím zubem. O to méně času jsem měla ale na balení svých věcí, ty jsem balila vážně na poslední chvíli.

Jo! A na příští rok taky v divadle chystáme divadelní představení! Vybrala jsem si roli starého čaroděje. Kotlík jsem nechtěla být ani náhodou! To tak, někde tam hodiny skákat po podiu jak blázen. Při mé šikovnosti bych se asi přizabila. Starý čaroděj je jistota. Odehraju si svoje, nikde nebudu muset pobíhat a pak jen umřu. Nic těžkého. A v redakci jsem taky povýšila na šéfredaktorku.

Školní pohár opět vyhrál Nebelvír a my jsme byli opět poslední. Není se čemu divit. Počty studentů u jednotlivých stolů mluvili za vše. I když, Mrzimor skončil jen o pár bodů za Nebelvírem. Škoda že jim to nevyšlo. Těch je taky jen pár a přesto se pak poslední týden dokázali tak vyšvihnout. O zpestření večera se postarali zmijozelští studenti, když se v půlce ředitelova proslovu zvedli a prostě si odešli na kolej. Nevím, o co tam šlo, možná to souviselo s tou jejich zkrácenou večerkou, každopádně, ředitel odešel z hostiny hned po předání poháru, zatímco profesorka LaMalet si naštvaně svolávala všechny ze Zmijozelu na kolej. To byl zase cirkus. A málem bych zapomněla ještě na tu holčinu z Mrzimoru, kterou tak moc vylekala sova, že převrhla kotlík a s křikem lítala po síni. Co jsem tak zaslechla, tak prý se bojí sov. Chudák holka, vyhnout se tu sovám asi není nic jednoduchého...

Během hostiny se mě Rose ještě snažila přesvědčit, abych s ní šla na nějakou párty, která se měla konat ve Zmijozelu. Zbláznila se? Potom všem, co se letos stalo ještě takhle riskovat a jít na cizí kolej? A navíc do Zmijozelu? Jasně že jsem nešla. O nějaký průšvih jsem nestála a navíc jsem musela ještě dobalit věci, které jsem si zabalit nestihla, protože jsem pomáhala Rose s těmi jejími. A Rose mě docela zklamala, že tam šla. Děsí se toho, že ji chytnou po večerce venku, ale jít na cizí kolej je v pořádku... Mnohem víc mě ale naštvala před chvilkou. To si to nakráčela do spolky, totálně opilá a začala tam prohlašovat, jak je zmijozelská kolej lepší než ta naše, jak o tom bude muset říct Blackwoodovi, jak jsme všichni v Havraspáru nudní a podobné věci. Byla fakt nepříjemná, takže jsem ji tam nechala ve společnosti Ashe a zdrhla do klubovny. Neměla jsem náladu se s ní v tomhle stavu vybavovat.

~ Faye ♥

Barvení vlasůDivadelní klubZkouška z bylinkářství

Zkouška z přeměňováníZkouška z lektvarůZkouška z astronomie

Zkouška z OPČM - teorieZkouška z formulí - praxeZkouška z dějin

Závěrečná hostina 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.