Zápis #40 - Vánoční prázdniny

12. dubna 2018 v 17:10 | Faye |  2. ročník (2006/2007)
1.1.2007
Bradavice, kolejní místnost Havraspáru
Milý Deníčku,
venku se ochladilo, začal padat sníh a na hradě se, stejně jako minulý rok, objevila vánoční výzdoba. Je vážně pěkná, jen má jednu malou nevýhodu. Působí hrozně moc chladně, takže je tu ještě větší zima, než normálně. Alespoň teda pocitově. A je to pár dní zpátky, kdy mě pěkně zradilo klepadlo. V noci jsem se vydala do koupelny, šla jsem jen v košilce, řekla jsem si, že ten kousek přeběhnu. Jenže, když jsem se vracela zpátky, klepadlo si na mě přichystalo pěkně zákeřnou hádanku. Zkoušela jsem všechno možné, ale pořád ji ne a ne uhodnout. Takže jsem si sedla na zem a čekala, až se hádanka změní. A tady přichází další jenže… hádanka se pořád neměnila. Seděla jsem tam fakt dlouho, no nakonec se mi, ani nevím jak, v té zimě podařilo usnout. Probudila jsem se až ráno, myslím, že ani nemusím říkat, jak moc jsem prochladla. Fakt to klepadlo začínám nesnášet…

Půjdeme dál. Krátce před Vánoci se konala návštěva Prasinek, kam se snad podívám příští rok. Zaúkolovala jsem Velta, ať mi tam nakoupí několik věcí. Když se vrátil, dokonce i dotáhnul nějaké své kufry, ať si z nich vyberu, co se mi líbí. Tenhle rok má končit, tak se chtěl zbavit nějakých zbytečností. Začali také vánoční trhy, ale tam jsem toho moc nenakoupila, jen pár drobností. Ale výběr tam byl stejný jako minulý rok, takže jsem byla ráda, že jsem většinu dárků nakoupila už o prázdinách, nebo přes profesorku Leadenrose, která mi dokonce skočila i do Londýna směnit peníze, abych mohla utrácet na trzích (ne tedy, že bych utrácela). Jo! A taky, den před Štědrým dnem, jsem zjistila, že ty vánoční přání, které jsem si nakoupila o prázdninách, nejsou vůbec vánoční, ale narozeninové. Takže jsem profesorku zaúkolovala, aby mi nějaké sehnala. A ne jen tak nějaké. Chtěla jsem přání s rarachem ve vánočním oblečku. Jo, pořád mě ten rarach štve.

No, a protože ve škole se nic zajímavého nedělo, přesuneme se zase o kousek dál, rovnou k vánoční hostině ve Velké síni. Konečně bylo zase něco jiného, než koláče, dorty a tak. Skřítkové se fakt vytáhli, jídlo bylo fakt skvělé. Míň skvělé už bylo to, že to samé jídlo jsme měli i několik dní potom. Ne že by uvařili to samé, prostě tam ty zbytky zůstaly. Asi si taky chtěli užít volno. Vlastně, ještě o jedné věci z toho dne se musím zmínit. Po večerce jsme se s Ashem a Iz vydali do vstupní síně, protože Iz s Ashem jsou prostě lenoši, a dárky balili na poslední chvíli. Já už měla ty svoje vhozené v truhličce, jak jinak… I tak jsem ale šla s nimi. Naštěstí, protože jinak bych přišla o opilého Ashe. *vysmátý smajlík*Ani nevím, čím se tam tak přiopil, každopádně, po vhození dárků do truhliček jsme se vydali zpět do Velké síně, kde chtěl Ash nabrat nějaké jídlo. Měl v plánu (můj nápad!) připravit večeři pro Rachel, ale vzhledem k tomu, že to jídlo je pořád u mě na pokoji, asi se žádná večeře nekonala. Cestou zpátky na kolej se ale začal chovat… no prostě ne jako Ash. Přemlouval nás, ať ho na kolej doneseme, protože on ty schody přece šlapat nebude. Dobře, tohle je ještě normální Ash. Do toho si ale začal prozpěvovat, vůbec ho nezajímalo, že už je fakt pozdě. A nakonec se rozhodl, že si bude povídat s obrazy. A vybral si k tomu zrovna obraz visící hned vedle kabinetu zástupkyně. Proč ne, že jo? Paní v obrazu se ale nezdála být moc nadšená. Říkala, že máme štěstí, že jsou vánoce, protože jinak by hned začala vřískat, ať si pro nás někdo dojde. Ani tohle ale Ashe nijak nerozhodilo a dál si s ní povídal. Když už se konečně vypovídal, namířil si to do čajového koutku, a začal tam bušit na dveře. Ty se po chvilce pootevřely, a objevila se v nich Lilly. I ta se bavila pohledem na ukecaného Ashe. Nebavila se ale Rachel, kterou Lilly hned volala, ať se na něj jde taky podívat. Nešla. Potom jsme zamířili zpět na kolej, Iz už totiž pomalu spala ve stoje. Ash ale ještě šel proběhnout hrad a najít pár dalších ukecaných obrazů, žádný ale asi nenašel, protože se po chvilce vrátil.

Druhý den ráno jsem se vzbudila fakt brzo, protože dáárečky! A že jich bylo. Hned jsem se k nim nadšeně vrhla. Nebudu tu asi moc rozepisovat, co všechno v nich bylo, protože by to bylo fakt na dlouho. Velkou radost mi však udělal kolejní dárek, ve kterém byl čajový set a obrovská zásoba čajů, potom samozřejmě dárek od rodičů, ve kterém bylo hrozně moc oblečení, včetně botasek s malým dráčkem a černé mikiny s dráčkem! Podobnou mikinu jsem dostala i od Cartera, jen je v modré barvě. Potom úžasný vánoční svetr se sobem od Iz, který jsem na sebe hned natáhla. Jo! A pozlacený brk od nebelvírské Rose. A taky minidáreček od Velta, který jsem úplně přehlédla. Není se čemu divit, byla to krabice, která měla sotva pár milimetrů. Kal mi ji ale proměnila do původní velikosti, a našla jsem v ní velkou truhlu, která se fakt hodí. Od Kal mě hrozně moc potěšil deníček s drakem a se zámečkem. To bude tvůj nástupce, Deníčku! Ale neboj, ještě ti zbývá celkem dost stránek, myslím, že do konce školního roku to ještě zvládneš. Hmmm. Pak třeba ještě stříbrný plášť od Amaie. Je fakt pěkný, jen nevím, kam ho budu nosit, když i ten kolejní nosím, jen když musím. Dál jsem tam pak ještě vyhrabala spoustu sladkostí, sešity, nějaké knížky, řetízky, náramky, amulety, od Ashe potom marshmallow s čokoládou (u toho byl lísteček, že se nemám zapomenout s ním podělit), pár věcí pro Olivera a taky další lísteček se slibem, že ještě dostanu další dárek. To jsem zvědavá. A pak ještě spoustu dalších věcí, ale jak jsem psala, vyjmenovávat to tu fakt nebudu, už tak jsem toho vyjmenovala víc, než jsem měla původně v plánu. Měl bys vidět ten pokoj, všude samé krabice. Třídím to ještě dneska, a o dárku od rodičů k narozeninám už mám rozhodnuto - další kufr.

Na koleji se objevila také profesorka Leadenrose, což od ní bylo fakt milé. Chvilku s námi poseděla a povídali jsme si, pak se ale ozval z rozhlasu hlas profesorky Tyler, že kdo chce, může si dojít do klubu lektvarů uvařit nealkoholický punč. S Iz jsme se tam hned vydali, chtěli jsme vzít i profesorku, té se ale nechtělo. Vaření šlo celkem jednoduše, jen trapas - měla se tam přidat pomerančová šťáva. Hned jsem se vydala k nálevce, a zjistila jsem, že je prázdná. Takže jsem otravovala profesork, že došla šťáva, ta letěla sehnat další a až pak jsem si všimla dvou obrovských sudů, které tam obvykle nebývají. Radši jsem pokračovala ve vaření. Stejný problém měl i Jessie, tak jsem ho hned nasměrovala k sudům. Jenže, mezitím tam někdo stihl přimíchat nějaký blivajz, takže profesorka musela opět shánět další.

Opět přeskočíme dál, tentokrát už ke včerejšku, tedy k Silvestru. Tentokrát se slavilo na střeše. Rose šla s nějakým klukem od ní z ročníku, takže se k nám moc nehlásila, Iz z postele nevylezla, takže jsem se tam vydala s Ashem, Lilly a Kal, která si k nám později přisedla. Novinkou oproti minulému roku bylo to, že tentokrát se konala i tombola. Obětovala jsem galeon a lístek jsem si koupila, i když jsem nečekala, že bych něco vyhrála. Nakonec se ale zadařilo, a druhý den ráno u mě už čekal balík s mojí výhrou - turistickým batohem, ve kterém byl spacák, karimatka, polštář a deka. Což se určitě bude hodit. Asi ho budu nosit s sebou do koupelny, pro případ, že by se zase zbláznilo klepadlo. Během večera Ash zmizel, nejspíš za Rachel. S Lilly a Kal jsme také zamířily na parket, kde bylo celkem plno. Zajímavé byly především dvě vysoké slečny, které asi slečny fakt nebyly… Ale vypadaly fakt vtipně. Na parketu se k nám přidal i Amai, a pak také Ash, ze kterého Kal zrovna moc velkou náladu neměla. O to větší překvapení bylo, když jsme se dohodli, že po ohňostroji zamíříme do klubovny. I s Ashem. Kal s Amaiem šli napřed, Amai ale brzy odešel. Lilly ještě přemluvila barmana, ať nám dá něco k pití, Ash zase zdržoval, vybavoval se myslím s Leou. Pak jsme zamířili do sklepení. Jako, vůbec tam nebyla tma a vůbec jsme se neztratili… Nakonec jsme ale došli úspěšně do cíle. Zahráli jsme si nějaké hry (chtěla jsem hrát Twistera, ale Ash byl proti), snažili se překecat Ashe, ať zatancuje (škoda, že nebyl ve stejném stavu, jako po vánoční hostině, to by se nám to určitě podařilo). Já měla hroznou radost z toho, že spolu Kal s Ashem sem tam prohodili nějaké slovo. Bylo už ale dost pozdě, Kal usnula u stolu, my s Lilly jsme zabraly gauč a Ash musel spát na zemi. A moc se mu to nelíbilo.

No a dneska ráno… Fakt příjemné probuzení. Vůbec jsem si neuvědomila, že nespím ve své široké posteli, a probudila jsem se až ve chvíli, kdy jsem se blíže seznámila se zemí. Byla to docela rána, probudila jsem i Ashe. Kal mi ještě předala můj vlastní klíč od skříní v klubu, pak si ale musela něco jít zařídit. S Ashem jsme zatím posnídali, a čekali, až se probudí Lilly. Ta se vzbudila až někdy okolo oběda, zamířili jsme do velké síně na oběd a hádej co, Deníčku. To jídlo z vánoční hostiny tam je furt… Takže jsme šli radši vybrakovat kuchyň.

To bude asi tak vše. Musím jít douklízet ty dárky (jo, pořád jsem to ještě neuklidila, nemám to kam nacpat!!!) Nevím, já si snad budu muset ten kufr objednat, do narozek to asi nevydržím. Takovej bordel tady... Zase se snad brzy ozvu. Jen co se tím vším prohrabu…
~ Faye ♥

Vánoční trhyVánoční výzdoba spolkyVstupní síň

NádvoříVánoční hostinaZpívající dýně

DárkyVaření punčeSilvestr I

Silvestr II - TombolaSilvestr IIISilvestr IV

Silvestr VSilvestr VISilvestr VII

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.