Zápis #39 - Grath, rarach a porada

12. dubna 2018 v 16:55 | Faye |  2. ročník (2006/2007)
20.12.2006
Bradavice, kolejní místnost Havraspáru
Milý Deníčku,
hned na úvod se musím pochlubit. Ke konci listopadu mi došel dopis z domu, kde stálo, že se mi narodil bratříček Benjamin. Sice jsem trošičku doufala v sestřičku, ale co. Aspoň si Luky bude mít s kým hrát. Teda, až trochu povyroste.

Jinak se toho moc nestalo. Snad jen to, že jsme zjistila, že je profesor Grath fakt blbec. No, prostě chápu, proč na něj každý nadává. Hned druhou hodinu jsme s ním začali probírat zakladatele školy. A hned na úvod jsme dostali za úkol do příští hodiny zjistit informace o Godrikovi Nebelvírovi s tím, že další hodinu si někoho vybere a ten to bude muset přečíst. Fakt jsem netušila, kde to zjišťovat, protože v učebnici je jen pár informací a v knihovně jsme nic kloudného nenašla. Naštěstí jsem jednoho dne narazila před knihovnou na Cartera, který se chytal prohledat knihovnu a něco o Godrikovi najít. Čekal tam taky Amai, který nám doporučil, kde hledat. Bohužel to byla učebnice dějin, kterou jsem už celou pročetla, a nic v ní není. A tak mě napadlo zeptat se Amaie. Ten přece chodil do Nebelvíru a je z kouzelnický rodiny, takže by něco vědět měl. Naštěstí byl fakt ochotný, nechala jsem mu sešit a on mi nějaké informace sepsal. Dokonce, mi vypsal něco o všech zakladatelích. To se hodilo, protože jsem čekala, že něco podobného budeme muset dělat o každém z nich. Sešit jsem přeposlala i Carterovi, aby si z toho taky něco vypsal. Když se mi sešit vrátil, vypracovala jsem si informace o Godrikovi podle toho, co mi vypsal Amai a taky podle toho, co jsem našla v učebnici. Měla jsem to celkem rychle hotové, takže jsem si rovnou vypracovala i Salazara, Rowenu a Helgu. A byla jsem spokojená. Ani mě nenapadlo, že by s tím mohl být nějaký problém. Jenže, hned na další hodině si profesor vybral sešity s tím, co si každý vypracoval. Takže jsem mu odevzdala sešit, kde jsem měla vypsané všechny. Profesor nás rozsadil a dal nám test týkající se učiva z prváku. Celkem mě tím překvapil, vážně jsem si myslela, že nás s tou písemkou jen straší. Ale nic těžkého to nebylo. Teda aspoň myslím, jak to dopadlo, pořád netuším. Zatímco jsme psali Grath si kontroloval sešity. Poté, co jsme mu všichni písemku odevzdali, hned na mě vystartoval, jak to, že mám vypracované všechny zakladatele. A že mám dělat jen to, co řekne a nic navíc. A ještě nějaké kecy. Nehádala jsem se s ním, všechno jsem mu odkývala a sešit mi zabavil. Tedy, ne že by mi to vadilo, sešit od Amaie jsem pořád měla, učebnici taky, takže jsem si jeden večer opět sedla k dějinám a znovu si to vypracovala. Jen si tentokrát dám větší pozor, a budu to postupně přepisovat do sešitu. Ale to mu neříkej. *vysmátej smajlík* Nejdříve mě tím celkem pobavil, fakt mě nenapadlo, že z toho bude takovej problém. Později jsem se ale docela naštvala. Měl by radši být rád, že někoho ty jeho blbý dějiny baví.

Menší nedorozumění se stalo i na přeměnách. Profesorka nám řekla tři formule na přeměnu vlasů a měli jsme trénovat. Hned jsem zamířila k jednomu panákovi a trénovala. Celkem rychle se mi podařilo panáka obarvit, takže jsem pak uvolnila místo někomu jiném a sedla si zpět do lavice. Brzy se ke mně přidala i Lisa. Když však profesorka začala zjišťovat, proč Lucas, který podřimoval na stole za námi, netrénuje, trochu se na nás obořila, ať se moc neotáčíme, že taky netrénujeme. Řekla jsem jí tedy, že už jsem trénovala. Profesorka to však blbě pochopila a myslela si, že se s Lisou učíme kouzla dopředu a že se to nemá. Takže, po hodině jsme jí vysvětlily, že nás jen blbě pochopila a že se kouzla dopředu neučíme. Naštěstí, profesorka Tyler je rozumnější než Grath.

A ještě se musím pochlubit lektvarama. Na druhou dvouhodinovku nám profesorka donesla ohodnocené vzorky, které jsme jí tam předchozí hodinu nechali. Hodně mě potěšila, když můj aztéc ohodnotila šesti body a ještě mi řekla, že málokomu se podaří uvařit ho tak kvalitně, jako mně. Vážně hodně mě to potěšilo, takže jsem se s chutí pustila do dalšího vaření, uvařila tři lektvary a z hodiny si odnesla patnáct bodů.

Na obraně jsme pokračovali s kouzelnými tvory. Mimo jiné jsme se bavili i o rarachovi. To je takové malé, modré a pěkně zákeřné levitující stvoření. Profesorka LaMalet nám i prozradila kouzlo, pomocí kterého raracha na chvilku "zmrazit". Po hodině jsem se ve třídě ještě chvilku zdržela. Především proto, že jsem zaslechla Lucase, který se ptal profesorky, jaká kouzla trénovat na kouzlo, které ti přitáhne věc přímo do ruky. To mi taky pořád nejde, takže jsem čekala, co mu a to řekne. Prý je na to potřeba ještě jednou kouzlo, to nám ale prozradí až Doporučila mi, ať se porozhlédnu po škole a pozemcích. Byla by to dobrá rady, kdyby to nebyla fakt velká oblast na prohlédání. Snažila jsem se zjistit nějaké přesnější informace, ale profesorka mi řekla, ať hledám. Ale slíbila, že pokud se mi nějakého najít nepodaří, tak mi příště poradí, kde přesně hledat. Vynechala jsem večeři a lítala všude možně a hledala. Zkoušela jsem na ně i volat, ale bez úspěchu. Byla jsem ale asi blízko. Jeden mě musel pronásledovat zpět a kolej, protože večer se ve spolce jeden objevil. S Rose jsme se za ním hned pustily. A nic jednoduchého to teda nebylo. Raraši jsou šíleně rychlí, tahají za vlasy a házejí dorty. Zmrazit se mi ho nepodařilo, Rose ale byla úspěšnější. Musím ale říct, že jsou fakt roztomilí. Pořádně jsem si ho prohlédla, když ho Rose zmrazila. Ty jeho vypoulená očka, jak nechápal, proč se najednou nemůže hýbat… Fakt rozkošný, už chápu toho chlápka s raraší zahrádkou. Třeba si jednou nějakou podobnou taky pořídím. Jen kdyby nebyli tak zlomyslní. Hm, možná se pokusím nějakého ochočit. To by třeba šlo. Potom se ale někam vypařil a já byla celkem zklamaná, že se mi ho zmrazit nepovedlo. Byla jsem rozhodnutá ho najít a zmrazit ho. Příležitost se mi naskytla hned druhý den. Ale opět tam se mnou byla Rose, která byla prostě rychlejší než já a dvakrát ho zmrazila. Navíc se mu podařilo hodit mi do obličeje dort. Takže, 2:0 pro raracha. Potom zase zmizel, ale někde tam pořád byl. Já ho slyšela. Rose si prvně myslela, že blázním, ale potom ho uslyšela i ona. Začaly jsme prohledávat spolku. Koukaly jsme snad všude. Dokonce jsem nadzvedávala koberce, koukala do váz. Ale nikde jsme ho nenašly. A pak vyletěl oknem ven a zmizel. Snad se někdy vrátí, musím mu to vrátit.

Celkově nás ale profesorka LaMalet zazásobila kouzly, jak na OPČM, tak i na formule. A jsou fakt náročné. Pořád trénuju, ale všechna se mi zatím nedaří. Navíc, šíleně vyčerpávají, kolikrát ani nedokážu dlouho trénovat. Vytáhla jsem dokonce i exasil od Velta, který mi dal minulý rok. A i tak jsem několikrát ani nedošla do pokoje, jak jsem byla utahaná. A pokud jsem tam došla, většinou jsem padla rovnou v oblečení do postele.

Začaly také některé kluby. Přesněji, klub mudlů a klub lektvarů. Do klubu mudlů jsem se původně ani hlásit nechtěla. Tedy, chtěla, protože podle toho, co mi o něm vyprávěl Velt, to vypadala jako skvělá zábava. Koho by taky nebavilo koulovat se, jezdit na výlety anebo prostě jen poslouchat vtipné popisy mudlovských předmětů, kteří ti, co jsou z kouzelnických rodin, neznají. Jen jsem měla pocit, že tam nemám co dělat. Vlastně, ten pocit mám pořád. Nechala jsem ale ukecat od Ashe a přihlášku tam vhodila. První schůzka proběhla celkem v pohodě. Profesorka Leadenrose nám řekla pár informací, a pak jsme všichni museli říct, proč jsme se do klubu přihlásili.

Klub lektvarů vede profesorka Tyler. I kdyby mě lektvary nebavily, kvůli ní bych se tam i tak přihlásila. Na úvod nám zase profesorka řekla pár základních informací, oznámila nám také, že ten, kdo uvaří nejlepší lektvar dostane nějakou cenu. Potom nám všem postupně rozdala úplně boží, laboratorní pláště a odznáčky a šlo se vařit. Teplolaď. Jak já ten lektvar nesnáším. Pro prváky však měla profesorka jednu podmínku. Komu se lektvar nepovede, ten do klubu nebude moci chodit. Myslím ale, že co jsem tak koukala, povedl se všem. A mně se povedlo uvařit teplolaď nejvyšší kvality. *usmívající se smajlík*

Také jsme měli první poradu ohledně školního časopisu. Já na ni málem úplně zapomněla. Naštěstí, když jsem doběhla do redakce, byl tam zatím jen Velt. O chvilku později se přidala i Susie a jedna zmijozelská prvačka, Jade. Jen Veltovi chyběly šéfredaktorky, Anet a Katie. Anet však brzy přiběhla taky a porada mohla začít. A začala pěkně zostra. Slova se ujal Velt, který vyhodil Jade z redakce. Důvod? Prý se mu hrabala ve věcech. A vůbec si nevšimla, že ji někdo při tom šmejdění pozoruje. Odešla v klidu a prakticky beze slova. Dál pak porada porada v klidu. Seděli jsme tam skoro až do večera. Ani večeři jsem nestihla. Což mi ještě připomnělo. Dva dny před poradou jsem se vydala pozdě večer do redakce, abych zjistila, v kolik že to ta porada je. Když jsem však vyšla z redakce, všimla jsem si, že vedle mě někdo stojí. Byla hrozná tma, takže jsem vůbec nevěděla, kdo to jo. Po chvíli jsem však zjistila, že je to Amai. Naštěstí mě jen odvedl na kolej, ale musím říct, že mě to fakt vyděsilo. Bylo to poprvé, co mě někdo takhle nachytal. Vlastně, jednou se mi ještě stalo, že jsem narazila na profesorku Grimes. Naštěstí ke mně stála zády a vůbec si mě nevšimla. Takže jsem pomalu vycouvala a vrátila se na kolej. Ale to bylo ještě někdy v prváku.

Taky mě jednou pěkně naštvala Rose. Bylo to jen kvůli blbosti. Přesněji, kvůli plesnivému jídlu. Vytáhla jsem ho z košíku, že si aspoň procvičím kouzlo. Rose očividně chtěla trénovat taky a byla o dost rychlejší, takže já pořádně ani netrénovala. Vím, že to byla blbost. Ale prostě mě to v tu chvíli naštvalo a tak jsem radši odešla do pokoje a postěžovala si Iz. Netrvalo to dlouho a Rose nám začala klepat na pokoj. Po Iz mi vzkázala, že mám dojít do spolky, že tam na mě čeká omluva. Hned jsem věděla, co to bude. Rose někde posbírala spoustu plesnivýho jídlo a vyrovnala to na stůl, abych mohla trénovat. O pár dní později jsme se taky nepohodly. Tentokrát kvůli Henrymu. Ale opět to byla kravina, takže se tu ani o tom nebudu rozepisovat.

Mimochodem, zjistila jsem jméno žabí slečny. Jmenuje se Trisha Dachal. A myslím si, že to bude celkem kvítko. Což se potvrdilo ve chvíli, kdy se z rozhlasu ozval hlas profesora Archera. Oznamoval, že slečna Dachalová, připravila svou kolej o pět bodů, kvůli tomu, že utekla z hodiny, a že si má dojít pro trest. Možná je dobře, že na hodiny moc nechodí. Teda, aspoň si myslím, že na ně nechodí. Přes den ji prakticky vidět není, z pokoje vyleze občas až k večeru. Občas si s námi chvilku pokecá a občas jde ven a vrací se až po večerce. Jednou ji takhle nachytala Kal. Ta se jí vydala hledat, ke koleji ji však dovedla profesorka Leadenrose. Nebo tak nějak to bylo. Vyslechla jsem si i část rozhovoru mezi Kal a Trishou. Mimo jiné se bavili o tom, jak nás Trisha připravila o body. Prý si jen chtěla hrát, ale strejda Chris jí vynadal. Potom, co Trisha odešla do pokoje, jsem se s Kal bavila. O hádce mezi mnou a Iz, o Elliotovi a taky o alarmu, který Kal upozorní, když někdo odejde z koleje. Nebo když někdo přijde. Je to celkem sranda. I když Kal říkala, že to není zrovna nejlepší pocit. Několikrát jsem si zkusila proběhnout přes schodiště, kam ten alarm vykouzlila. A fungoval. Začala jsem zjišťovat, co by Kal dělala, kdybych utekla z koleje. Prý by vyhlásila celoškolní pátrání přes rozhlas. *vysmátý smajlík* Jen si dělala srandu. Teda, doufám. Taky mi řekla, že kdybych se potřebovala vypařit za Elliotem, poskytne mi krytí, nebo alibi. Jo! A taky, že mi ukáže jedno tajné místečko. Ale to prý až příští rok. Jen doufám, že na to nezapomene. Nebo já.

~ Faye ♥


Rarach a ďasovecBrigáda IBrigáda II

Klub mudlůVenku po večerceRarach

Hledání rarachaPorada redakceKlub lektvarů I

Klub lektvarů IIKlub lektvarů IIIKlub lektvarů IV

Klub lektvarů VTest z dějin

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.