Zápis #38 - Předvečer Všech svatých

11. února 2018 v 9:00 | Faye |  2. ročník (2006/2007)
1.11.2006
Bradavice, kolejní místnost Havraspáru
Milý Deníčku,
po roce je tu zase Halloween. Hrozně jsem se těšila. Hned ráno jsem vylétla, ještě v pyžamu z pokoje, abych se podívala, jak máme vyzdobenou spolku letos. Bylo trochu zklamání, když jsem zjistila, že se spolka vůbec nezměnila. Doufala jsem, že se tam třeba náhodou zase objeví to super křeslo, které vypadalo jako trůn, a který jsem si hned obsadila. Nevadí. Rychle jsem se převlékla, skočila do koupelny a pak jsem se společně s Ashem vydala na snídani. Cestou jsme však potkali několik imitací duchů. Stačilo se na pár z nich kouknout, a letošní téma bylo jasné. Cirkus.

Dole to už bylo mnohem vyzdobenější. Nechyběly krvavé skvrny, kosti a pavučiny. U snídaně se k nám přidala i Iz, která se rozhodla, že už její dobře. I když tak moc nevypadala, ale vysvětluj jí, že by měla radši ležet. Je to paličák. Ale na druhou stranu ji chápu. Taky bych nechtěla na Halloween být zalezlá v pokoji. Nasnídali jsme se a pak se vydali zpět do vstupní síně, kde bylo nezvykle dost lidí. Všichni tam postávali a čekali, co se bude dít. Nás to však nebavilo, a tak jsme se vydali prozkoumat zbytek hradu. Koukli jsme se i na nádvoří, které bylo vyzdobeno podobně, jako síně. Potom jsme zamířili do společné spolky, která bohužel vyzdobená nebyla. Škoda. Hádej ale, kdo se objevil… Katie! Konečně se uráčila přiletět. Ještě k tomu v doprovodu Oliho. Ti dva si fakt dělají, co chtějí.

Iz pořád posmrkávala a pokašlávala, takže Ash navrhl, že jí skočí uvařit nekašlivec. Zamířili jsme tedy zpět na kolej. Ash si šel pro sadu a já odnést ten zvěřinec na pokoj. Z rozhlasu se však ozvalo, že kdo chce, může dojít do prvního patra vypůjčit si halloweenský kostým. Takže místo klubu lektvarů jsme zamířili tam. Kostýmů tam bylo připraveno fakt hodně, nejdříve jsem si je všechny prohlédla. Zaujal mě hned ten první. Vrhačka nožů. Pak taky tanečnice a pomocnice vrhače nožů. Pak tedy ještě kostým tanečnice na koni, ale bylo mi jasné, že ten bude chtít Iz, takže jsem ho pustila z hlavy. Prohlížela jsem ale moc dlouho, protože kostýmy začínaly pomalu, ale jistě mizet. Takže jsem co nejrychleji k jedné z profesorek, které měly půjčování kostýmů na starost. Šla jsem k profesorce Coppelion, u které bylo míň lidí. Ale byl to docela zmatek. Všichni se tam překřikovali, jaké kostýmy chtějí, pronásledovali profesorky na každém kroku a tak. Kdyby se radši, někde mimo, utvořila fronta těch, kteří mají už vybráno a profesorky jim postupně dávaly kostýmy, bylo by to lepší. Takhle mě dost lidí předběhlo, kostýmy stále mizely, takže už i já jsem si radši nahlásila svůj kostým vrhačky nožů a doufala jsem, že mě profesorka slyšela. A že mi ho nikdo nesebere. Shodou okolností, chviličku přede mnou si svůj kostým nahlásil i Ethan. Ten chtěl kostým vrhače nožů. Ani nevím proč, ale přišlo mi to celkem vtipné. A taky jsem byla ráda, že jsem na lísteček napsala vrhačku nožů a ne tu asistentku vrhače. Ten se mi sice líbil mnohem víc, ale v těch botách s ulámanými podpatky bych asi nevydržela.

Když jsem konečně dostala svůj kostým, setkala jsem se s Iz a Ashem. Jak jsem předpokládala, Iz měla kostým tanečnice na koni. Ash si vybral kostým krotitele. Vydali jsme se do klubu lektvarů, Ash uvařil nekašlivce a pak jsme se letěli na kolej připravit na ples. Chvíli jsme čekali, než se otevřely dveře do velké síně. Přidala se k nám i Rose, která si vybrala kostým provazolezkyně. Když nás konečně vpustili dovnitř, vydala jsem se hned k baru pro něco k jídlu a pití, zatímco ostatní šli zabrat stůl. Málem bych zapomněla, po zemi tam byly rozházené nějaké knížky. Hned jsem jednu sebrala. Ke stolu se k nám připojila ještě Lisa a jedna naše prvačka, Nerissa. Jo, a pak ještě nějací dva kluci, kteří se bavili s Rose. Chvíli jsme tam tak seděli, bavili se a ochutnávali dobroty, které jsem donesla. Třeba koňské bobky, které jsem donesla speciálně pro Iz. Když má tak ráda koně. *vysmátý smajlík* Musím ale uznat, že chutnaly fakt dobře. Pro jistotu jsem ale nechala Iz ochutnat první. Ash se mezitím vypařil s tím svým klasickým "skočím si pro něco k pití a hned se vrátím". Jasně, že ke stolu se už nevrátil. Taky mi Katie donesla dopis od Elliota. Psal v něm, že je mu zase děsně špatně, že na ples nepůjde, jak ho to štve a ať si to užiju. Sice jsem čekala, že nepůjde, stejně to ale zamrzelo. Nabrala jsem nějaké dobroty ze stolu a vydala se na kolej mu odepsat. Cestou jsem ještě popadla další knížku, aby měl alespoň co číst, když už musí ležet.

Potom, co jsem mu vše poslala, jsem se vrátila zpět dolů. Ale totálně bez nálady. U stolu už seděla jen Iz, Lisa se vypařila, asi šla zase brzo spát, Nerissa taky někam zmizela a Rose se bavila s těma klukama na parketu. S Iz jsme tam jen tak v tichosti seděly, a myslím, že ani jedna z nás pořádně nevnímala, co se dělo okolo. Skočila jsem si ještě na bar pro pití. Tam jsem narazila na Ashe. Ten byl zase přešlej kvůli Rachel a po chvíli se vydal na kolej. S Iz jsme to brzy taky zabalily. Málem bych zapomněla, zmije mají kvůli něčemu zkrácenou večerku. Profesorka Fowler je svolávala zpět na kolej, neobměkčila ji ani profesorka Grimes se slovy, že je přece Halloween.

Iz šla hned spát, já si ještě ve spolce přisedla k Rose a Ashovi. Rose se z něho snažila vytáhnout, proč je tak skleslý, jemu se to však moc nelíbilo a vyhrožoval, že půjde radši spát. Řekla jsem Rose, že když o tom mluvit nechce, tak ať ho nenutí a naštěstí poslechla. Místo toho se ale zaměřila na mě. Postěžovala jsem si, jak mě štve, že je Elliot nemocný a jen tak ze srandy jsem se jich zeptala, kdo mi pomůže vloupat se do Nebelvíru. Nemyslela jsem to vůbec vážně,překvapivě ale, Rose se toho celkem chytla. Nevadila jí ani skutečnost, že jim vchod na kolej hlídá obraz, který, na rozdíl od toho našeho klepadla, nepokládá hádanky, u kterých na odpověď přijde každý, kdo se nad tím trochu zamyslí, ale chce slyšet tajné heslo. Heslo, které samozřejmě neznáme. A že by prý šla navštívit Caleba. To je nejspíš ten kluk, se kterým tam pak dlouho kecala na baru. Nakonec se mi jí podařilo od toho nápadu odradit. Nebo jsem si to myslela.

Místo toho jsme se s Rose šli projít na střechu, zatímco Ash zamířil do koutku. Sotva jsme tam došly, Rose řekla, že má nápad. Deníčku, když má Rose nápad, většinou to dopadne špatně. Zamířila zpět do hradu, přesněji, k Nebelvíru. Cestou mi řekla, že jí Velt poradil, jak se dostat přes Buclatou dámu. Jo, to určitě. Došly jsme tam, a Rose se s ní začala bavit. Já jsem se jen opřela o zeď a pobaveně sledovala jsem její pokusy o to, jak se jí vlichotit a přesvědčit ji, aby nás pustila dovnitř. Samozřejmě, že se jí to nepovedlo. Zamířily jsme zpět na kolej, ale Rose se ještě zastavila v jedné místnosti hned vedle kabinetu zástupkyně. Já byla totálně vynervovaná z toho, že se Rose vůbec nesnažila být potichu. Když jsem jí trochu napomenula, začala se hlasitě smát. A vůbec jí nevadilo, že jí může kdokoliv slyšet. A tím kdokoliv, myslím profesorku Grimes. Naštěstí ale buď hodně tvrdě spala, nebo tam ani nebyla, protože jinak by ji určitě musela slyšet. A my se v pořádku vrátily zpět na kolej a šly spát.

~ Faye ♥

Předvečer Všech svatých IPředvečer Všech svatých IIPředvečer Všech svatých III

Předvečer Všech svatých IVPředvečer Všech svatých VPředvečer Všech svatých VI

Předvečer Všech svatých VIIPředvečer Všech svatých VIII

<< předchozí zápis | následující zápis >>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.