Zápis #9 – Usmíření

22. listopadu 2017 v 15:01 | Faye |  1. ročník (2005/2006)
11.2.2006
Bradavice, můj pokoj

Milý deníčku,
nakonec jsem Rose odpustila. Ale jak si sám můžeš všimnout, trvalo to hodně dlouho. Nejdříve jsem se jí vyhýbala, pak jsem ji ignorovala, pak jsme se pohádaly a nakonec usmířily. K tomu vyhýbání a ignoraci se rozepisovat nebudu, prostě jsem se s ní nebavila. Proč jsme se ale pohádaly? Kupodivu, netýkalo se to láskonoše.

Jednoho dne jsem se vracela z jídla zpátky na kolej. Rose šla kus přede mnou, takže jsem trochu zpomalila. Dojdu ke klepadlu, zaklepu, uhádnu hádanku a nemůžu projít na kolej. Ve vchodě totiž byly vyčarovány ohnivé kříže, přes které se projít nedalo. Skrz kříže jsem viděla Rose, která tam stála. A co by tě v takové situaci napadlo? Jestli tě napadlo, že je vyčarovala Rose, pak tě napadlo to samé. Přece jen, nic divného by na tom nebylo. Rose čaruje neustále. Takže jsem si zase sedla na zem a čekala, až zmizí. A byla jsem na Rose naštvaná. Seděla jsem tam docela dlouho, a když konečně zmizely, vydala jsem se nahoru na kolej.

Ve společenské místnosti byla jen Rose a Iz. Rose zase kouzlila a Iz seděla u našeho stolku. Sedla jsem si tedy k Iz, která si ale hned všimla, že jsem naštvaná. Takže se ptala, co se děje. Řekla jsem ji o těch křížích ve vchodě, které vyčarovala Rose. Asi jsem ale mluvila trochu víc nahlas, než jsem chtěla, protože se hned ozvala Rose. A začala mi nadávat a obviňovat mě z toho, jak si furt něco vymýšlím a z něčeho ji obviňuju. No, pustila se do mě slušně. Dobře, možná jsem jí z toho nemusela hned obvinit, ale znovu - Rose čaruje furt, nebylo by na tom nic divného, kdyby to byla ona. Ale Rose se zase nemusela zachovat jako obvykle. Kdyby normálně řekla, že to ona nebyla, možná bych jí to uvěřila a omluvila se jí. Místo toho, hned začala nadávat.

Iz se to tam snažila uklidnit, já se ale s Rose odmítala bavit a Rose nadávala a čarovala okolo sebe ohnivé kříže. No prostě, naše havraspárská telenovela se vrátila. A tentokrát jsem v ní hrála hlavní roli.

Přesuneme se o pár dní později k usmíření. Tedy k dnešku. Rose se stavila ke mně na pokoj. A přišla s hůlkou v ruce. Prostě Rose. Když si všimla mého pohledu, rychle ji schovala. Chvíli jsme se bavily, Rose se omlouvala a donesla mi pelech pro Olivera a bonboniéru. A já ji odpustila. S Rose jsme se pomalu vydaly do společenské místnosti. Rose ještě napadlo, že se před Iz budeme tvářit jako že se stále hádáme. No co, divadelní klub se nekonal, tak proč by ne. Takže jsme si poprvé za měsíc sedly ke stejnému stolu k Iz. Ta se podivila nad tím, jestli to tady nevybouchne, když sedíme u jednoho stolu a v tu chvíli jsme se s Rose začaly dohadovat. Iz chvíli vypadala zoufale, ale dost rychle jí docvaklo, že to na ni jen hrajeme. S Rose jsme pak chvilku ještě trénovaly souboje, ale v těch mi to pěkně natřela. Já pak byla celkem unavená, tak jsem si zase na chvilku sedla. Ash šel ven a to se zase nelíbilo Rose. Nechápu, že to furt tak řeší, ale to je jedno.

Ash se vrátil celkem brzo. Stoupl si ke krbu a celý se klepal. Myslela jsem, že to bylo jen zimou, protože ven šel bez kabátu. Odskočila jsem si na pokoj, a když jsem se vrátila, Ash už seděl u stolu, tvář měl plnou slz a Rose stála nad ním a něco mu říkala. V první chvíli jsem si myslela, že mu zase Rose dává sodu ohledně Rachel. No, naštěstí jsem se poučila z té příhody s kříži, a své dohady jsem si nechala pro sebe. Dobře jsem udělala, protože Rose v tom byla nevinně. Když se Ash trochu rozmluvil, řekl nám, že teď nejspíš na koleji bude častěji. Rachel totiž dostala dopis, ve kterém stálo, že Ash tráví až moc času s Anet (bývalou přítelkyní Cartera). Takže se kvůli tomu pohádali. Rachel tomu dopisu totiž uvěřila. Rose ještě z něho tahala, jestli ví, kdo to poslal atd. Abych byla upřímná, na to, že Rose byla na Ashe kvůli Rachel naštvaná, byla až moc aktivní. Neustále Ashovi diktovala, co má Rachel napsat. Nejspíš si toho všimla i Iz, se kterou jsme si vyměnily několik překvapených pohledů.

Seděli jsme tam takhle hodně dlouho, pak už jsme to ale rozpustili. Stejně si myslím, že Ash by se na tohle měl radši vyspat a s Rachel to pak vyřešit osobně, místo toho, aby jí posílal sovy…
No a co se za ten měsíc ještě stalo? Jak už sis možná všiml, že jsem o Anet psala jako o bývalé přítelkyni Cartera. Carter a Anet se totiž po té příhodě s láskonošem rozešli. A Carter s Iz se zase spolu začali zase bavit. Takže většinou je teď Carter hodně často se mnou a Iz. No, trochu bych to poupravila. Většinu času se na sebe s Iz usmívají. Iz teda říká, že jsou jen kamarádi, moc jí to ale nevěřím. A jí to trochu štve. Vážně se snaží, aby to tak nevypadalo, ale většinou je po chvilce nechám samotné a jdu si po svém.

Taky jsem byla vařit lektvary s Veltem. Bylo to fajn, dal mi spoustu rad, jak je správně uvařit. Takové ty rady, které se z učebnice nedozvíš. A nedozvíš se je ani na hodinách, které stále odpadají (ano, je únor a měli jsme dohromady jen tři hodiny lektvarů).

Ash měl taky narozeniny. A nic neřekl. Jednou večer donesl dort a dal ho do společenské místnosti na stůl, aby si každý mohl vzít. Byl fakt moc dobrý. Ale mohl něco říct, zase jsem pro něj neměla žádný dárek. Příští rok mu to budu muset vynahradit. Vánoce i narozeniny.

Taky jsem měla dost výčitky kvůli tomu, jak naštvaná jsem byla na profesorku LaMalet během láskonoše. Naštěstí, ta je skvělá, a chová se, jako by se nic nestalo. Začala nás taky konečně učit spoustu kouzel. Stabilizační, destabilizační, shazovací, odzbrojovací a štítové. Z těchto pěti kouzel mi šla jen dvě. Destabilizační a štítové. Jeden večer, když jsem trénovala, mi pomáhal Velt. Prošel se mnou všechna kouzla, která jsme se už učili, a snažil se zjistit, co dělám špatně. Nakonec došel k tomu závěru, že jsme dost pozadu v kouzelných formulích. A jelikož na sebe jednotlivá kouzla navazují, logicky se nemůžu naučit ta další. To hrozně potěší, zvlášť když si máme příště vyzkoušet souboje. Já bych tam mohla maximálně tak čarovat štít. Který mám ale dost slabý, takže by mi moc nepomohl. Stavila jsem se tedy za profesorkou do kabinetu, ale nebyla tam, takže jsem jí vhodila lísteček do truhly. Ještě ten večer mi od ní přišla sova s dopisem. Vypsala mi tam všechna kouzla, která bych měla natrénovat, abych to dohnala. Takže už konečně ovládám stabilizační, shazovací i odzbrojovací. Plus znám pár kouzel na formule, které se teprve budeme učit.

Objevila se mi jedna spolubydlící. Doteď jsem všechny tři neviděla už prakticky od začátku školního roku. A pak se najednou objevila Courtney. Poprosila mě o sešity, aby si je dopsala, chvíli trénovala a pak zase na nějakou dobu zmizela. Znovu jsem ji viděla asi o týden později. Přišla jsem do pokoje a ona tam seděla a něco psala. Nechtěla jsem ji moc rušit, a tak jsem odešla z pokoje. Zachvíli přilétla do společenské místnosti Courtney a začala trénovat jiskry. Což bylo trochu divné, protože sešit jsem jí nepůjčovala, takže by ho ještě neměla znát. Asi si ho půjčila od někoho jiného… Když jsem se ale vrátila do pokoje a chtěla si vzít sešity z šuplíku, všimla jsem si, že je to tam trochu zpřeházené. Takže už vím, od koho si půjčila sešity. Mohla ale aspoň něco říct… Courtney zase na nějakou dobu zmizela. Když se znovu objevila, ležela jsem na pokoj. Četla jsem si, ale byla jsem docela unavená a tak jsem na chvíli zavřela oči. Najednou mě probudil zvuk zavírání šuplíku. Otevřu oči a vidím Courtney, jak opatrně zavírá můj šuplík. A něco jí. Když si všimla, že jsem vzhůru, pozdravila mě. Místo pozdravu jsem se jí zeptala, jestli to myslí vážně. Vždyť jsem byla v pokoji! Ona se ale (stále s plnou pusou) tvářila nechápavě. Pak radši někam zmizela a já vytáhla kufr, který jsem měla uklizený pod postelí a všechny věci jsem si zamkla. Courtney už jsem od té doby neviděla a Iz plánuje, že se přestěhuju k ní na pokoj.

Blíží se Valentýn a s ním i moje narozky. Doufám, že se ozvou rodiče, od prosince se vůbec neozvali. Začínám z toho být docela nervózní a psala jsem jim další dopis. Vím, že pro ně asi není jednoduché spojit se se mnou, ale i tak. Je to už celkem dlouho…

~ Faye ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.