Zápis #17 - Stěhování

30. listopadu 2017 v 23:38 | Faye |  1. ročník (2005/2006)
25.4.2006

Bradavice, můj nový pokoj
Milý deníčku,
myslela jsem si, že tě zase nějakou dobu neotevřu. Poslední dobou se zase nic nedělo. Na chodbě se prakticky na nikoho nedalo narazit a společenská místnost byla úplně stejně prázdná, jako celý hrad. Tak jsem po dlouhé době zase vytáhla sadu na lektvary a vydala se něco uvařit. Moc na výběr jsem toho neměla, protože se moje zásoby přísad značně zmenšily, ale zjistila jsem, že někdo v klubu doplnil zásoby a tak jsem si konečně mohla zkusit uvařit nekašlivec. Na ten mi totiž chybělo mléko a taky pomerančová šťáva. Iz má sice nějaké mléko na pokoji, ale má ho tam už tak dlouho, že pochybuju, že bude vůbec poživatelný. Ještě někde sehnat zahušťovadlo, a mohla bych si uvařit i poslední lektvar co mi chybí. Ale to je naštěstí jen doplňkový lektvar, takže mi to tolik nevadí.

Překvapení na mě ale čekalo, když jsem se chvíli pžed večerkou vrátila do společenské místnosti. Seděla tam totiž profesorka Leadenrose. Nevím, jestli se tam stavovala jen tak, nebo kvůli mojí objednávce, ale byla tam. I s mojí objednávkou. Zaběhla jsem proto do pokoje pro peníze, zaplatila, a převzala si pytlík. Dlouho jsem totiž slibovala Oliverovi, že mu objednám klubíčko na hraní a taky nějaké kočičí krmení. To mi totiž už došlo a Oliho jsem krmila vším možný, co jsem pobrala na obědě nebo večeři. Ale nevypadal, jako by mu to vadilo. Také jsem si objednala nové legíny, po těch původních co jsem tu měla, se totiž doslova slehla zem.

Během chvilky se ve spolce objevila také Iz. Profesorka se nás začala vyptávat, jestli nám tu něco nechybí. V tu chvíli jsem se pobaveně koukla na Iz. Vzpomněla jsem si totiž na seznam požadavků, který jsme vytvořily o vánočních prázdninách. Na tom kromě rybiček do našeho prázdného akvária byly také gauče, krb, který by nevyhasínal, nízký stolek s polštářky okolo a spoustu dalších věcí. Iz buď na ten seznam zapomněla, nebo se rozhodla, že to nebude přehánět, a vyhrkla ze sebe, že chceme rybičky. Ale vypadá to, že je přece jen dostaneme. Možná ne tento rok, ale příští rok snad určitě.

Pak Iz položila další otázku. Jestli by mě šlo přestěhovat k ní na pokoj. Profesorka řekla, že by v tom určitě nebyl problém, a ptala se, zda k tomu máme nějaký závažný důvod. V tu chvíli jsem začala přemýšlet, jestli jí nemám říct o Courtney a jejím slídění v mých věcech. Nechtělo se mi to ale moc vytahovat, přece jen se Courtney dlouho neukázala, takže tenhle problém zmizel. Iz ale byla zase rychlejší než já. Řekla, že k tomu máme opravdu závažný důvod. Její spolubydlící jsou totiž nudné. No nudné, i její spolubydlící někam zmizely, takže na pokoji byla, stejně jako já, prakticky sama.

Počítala jsem tedy s tím, že na začátku příštího roku se přestěhuju k Iz. Přišlo mi jako blbost stěhovat se teď ke konci roku. Chvíli jsme se tam o tom s Iz dohadovaly, když v tom nás najednou přerušila profesorka se slovy, že nás přestěhuje hned. Obě jsme na ni vyvalily oči. Ani jedna z nás tohle nečekala. S Iz jsme se hned sebraly a šly na pokoje. Iz rychle uklízela pokoj, měla tam totiž všude rozházené věci, zabrala i místa spolubydlících, které tam ale nebyly. Já zase rychle házela všechny věci do nového kufru (opravdu mami, moc děkuji za to, že tě napadlo mi ten kufr poslat). Naštěstí jsem měla věci celkem pohromadě, takže to takový problém nebyl. Iz mi pak pomohla odtáhnout kufry a kytky, já se znovu ujistila, že jsem nikde nic nenechala, a vydala se do svého nového pokoje. Tam to vypadalo jako po výbuchu. Vážně, Deníčku. Iz má možná dost věcí, ale přijde mi, že já ještě víc. Dva kufry, dva květináče, váza s kytkou, Oli, Katie, plná postel plyšáků… Chtělo by to větší pokoj. O dost. Na tom předchozím pokoji mi to tak nepřišlo, tam jsem se nemusela tolik omezovat, tady už to bylo horší. A i profesorka uznala, že ty naše pokoje jsou dost malé.

Až do teď jsem uklízela věci. Iz už dlouho spí a já se také chystám. A Oliverovi se už podařilo ztratit klubíčko. Když jsem ho pak našla pod postelí a vrátila mu, tak ho zničil. Příště se na něj asi vykašlu. Dobrou noc.
~ Faye ♥

StěhováníStěhováníOliver a klubíčko

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naruto-vs-sasuke naruto-vs-sasuke | Web | 30. listopadu 2017 v 23:42 | Reagovat

prijemny design :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.