Zápis #16 - Divadelní klub

30. listopadu 2017 v 21:40 | Faye |  1. ročník (2005/2006)
15.4.2006
Bradavice, můj pokoj

Milý deníčku,
dneska to byl vážně skvělý den. A proč? Protože jsem se dneska vůbec nezastavil. Rozvrh jsem měla nabitý tak, že jsem si v klidu sedla až večer. A hodiny byly také dost zábavné.

Začalo to náhradní dvouhodinovkou přeměňování hned po snídani. To měla být ta speciální hodina, kterou nám posledně profesorka Tyler slibovala. Měli jsme se sejít hned po snídani ve vstupní síni. Pak nás profesorka zavedla na střechu, kde jsme si posedali k lavicím. Nemuseli jsme tedy sedět zavření ve třídě, uvnitř hradu, ale hodina probíhala pěkně na čerstvém vzduchu venku. Což byla opravdu příjemná změna, protože venku je už nádherně. Probírala s námi poslední teorii a také poslední přeměny. Musím ale říct, že ty poslední formule jsou celkem těžké. Oproti předchozím mi trvalo docela dlouho, než jsem je zvládla. A taky jsou hrozně těžko zapamatovatelné… Druhá část dvouhodinovky pak byla věnovaná takové malé soutěži. Profesorka před každého z nás postavila jablko a pak náhodně říkala různé druhy pokrmů a my jsme museli přeměňovat. Ze začátku to bylo jednoduché, později ale začalo přituhovat. Nakonec se mi ale podařilo zvládnout i poslední přeměnu a já si odcházela spokojeně se sedmi body pro Havraspár.

No odcházela a spokojeně nejsou zrovna ta správná slova. Spokojená jsem moc nebyla, protože z Havraspáru jsem tam zase byla sama, takže těch mých 7 bodů je v porovnání se Zmijozelem, který získal 21 bodů celkem nic. A taky jsem neodcházela, spíš jsem letěla na hodinu létání. Protože přeměny se protáhly hodně přes přestávku.

Když jsem dorazila do učebny, byl tam pouze profesor Archer a Mark. Chvíli po mě dorazil už i zbytek a hodina mohla začít. Čekala nás další soutěž. Už chápeš, Deníčku, proč to byl tak skvělý den? Tentokrát nám profesor pokládal otázky. A abychom měli motivaci odpovídat (ne že bych ji potřebovala), tak nám profesor řekl, že některé z těchto otázek se objeví na zkoušce, získáme body pro svoji kolej, a ten, kdo získá nejvíc bodů, dostane od profesora čokoládu. A já tu čokoládu chtěla získat. První bod jsem získala já, pak postupně i ostatní. Nakonec jsem ale přece jen získala o bod víc než Carter, takže čokoláda byla moje. No moje, profesor slíbil, že ji co nejdřív pošle, ale zatím ji ještě nemám. Tak snad brzo si na ni pochutnám. Ještě jsem se chvilku zdržela ve třídě, protože jsem měla dotaz ohledně eseje. Pak už jsem spokojeně odcházela na oběd. A teď už jsem byla opravdu spokojená, protože snad po opravdu dlouhé době jsem odcházela z hodiny, na které Havraspár získal víc bodů než ostatní koleje. No a taky samozřejmě kvůli té čokoládě.

Nedostala jsem se ale daleko a všimla si Marka ležícího na zemi. Když si mě všimnul, začal volat o pomoc. Nejdřív jsem se trošku lekla, že se mu vážně stalo něco vážného, ale téměř okamžitě vyskočil na nohy, začal mi říkat, jak na něj Charlotte poslala nějakou kletbu, a jak to jde hned oznámit profesorovi Archerovi. Musím se přiznat, trochu mě to pobavilo. Už dlouho jsem čekala, kdy se něco podobného stane, ale pořád jsem měla za to, že to bude profesor Archer, který ho přetáhne koštětem po hlavě. No a na moji obranu, vypadal fakt v pohodě a nejspíš to bylo jen srážecí kouzlo, které zas tak hrozné není. Sama jsem si ho už párkrát vyzkoušela na vlastní kůži.

Vzhledem k tomuhle zdržení jsem už zase trochu nestíhala. Vlítla jsem na oběd, rychle něco do sebe hodila a rovnou si vzala i něco k večeři, protože jsem věděla, že tu stíhat nebudu určitě a vydala jsem se nahoru k astronomické věži. I když jsem ani moc nedoufala, že by se hodina konala. Hodiny astronomie jsou stejné jako hodiny lektvarů. Neustále odpadají. Trochu lituju studenty z Mrzimoru. Profesor Aquarin i profesorka Mang jsou totiž jejich kolejní. A myslím, že je vidí ještě méně, než mi profesora Blackwooda. Když jsem konečně vyšlapala všechny schody a došla před učebnu astronomie, seděla tam už Lisa s Markem. Sedla jsem si vedle nich, ti dva se však pořád dohadovali ohledně toho, co se Markovi stalo. Podle Marka to totiž všechno byl její nápad, protože viděl Lisu, jak něco Charlotte šeptá, a ta ho hned potom srazila k zemi. Lisa se zase bránila tím, že ona s tím nemá nic společného. Pak postupně došli i zmijozeláci. Všichni jsme tam chvíli čekali, když se ale profesor Aquarin neukázal, všichni jsme se zvedli a šli pryč. Většina zamířila pomalu k učebně dějin, já se ještě stavila na koleji, abych se nemusela tahat se sešity, které už nepotřebuju. Chvilku jsem ještě poseděla ve spolce, kde byla i Kal a Ash, kteří ale byli trochu mimo a pak jsem se vydala na hodinu dějin.

Na dějinách jsme probírali Asii a Severní Evropu. Ve skutečnosti to byla docela zajímavá hodina. V Asii očividně panuje úplně jiný systém než tady v Anglii a taky tam hodně studují draky. Pořád nemůžu moc uvěřit tomu, že draci vůbec existují. Někdy bych nějakého chtěla vidět, ale moc šancí tomu nedávám.

Po dějinách jsem se vydala zpět ve vstupní síni, kde jsme měli počkat na profesora Archera, který nás měl odvést k divadelnímu klubu. Když jsem tam přišla, nikdo tam ještě nebyl. Měla jsem hroznou chuť skočit na večeři, jenže na tu ještě bylo brzy. Tak jsem aspoň vytáhla z tašky koláč, který jsem si vzala na obědě. Po chvíli se vedle mě objevila taky Lisa a potom i profesor Archer. Chvíli jsme čekali, jestli se objeví ještě někdo, pak s námi zamířil do sklepení. A očividně tam asi taky moc rád nechodí. Chvíli trochu bloudil, pak jsme se ale přece jen objevili před klubem, kde měl čekat zbytek. Jenže nikdo tam nebyl. *vytlemený smajlík* Profesor nás tedy pustil dovnitř a pak rozhlasem připomněl zbytku, že se koná divadlo. Pak pomalu přicházel i zbytek lidí. Nejdříve došel kluk ze Zmijozelu. Toho už jsem si párkrát všimla, nosí totiž pásku přes oko. Zvláštní, docela by mě zajímalo, jak k tomu přišel. Dorazila taky Avaline a s ní Ethan. Pak dorazila i Emily, která se sebou nesla housle, chvíli po ní pak ještě jedna starší holčina z Mrzimoru. A profesor poznamenal, že všem členům dá k vánocům hodinky.

Pak už nám profesor Archer začal vykládat o tom, jak to bude probíhat. Na každé schůzce klubu budeme hrát krátké scénky, jejichž zadání si chvíli předtím vylosujeme. Takže budeme muset hodně improvizovat. V klubu byly také nachystané čtyři tabule. Jedna pro herce, druhá pro kostyméry, další pak pro kulisáky a poslední pro scénáristy. Všichni jsme si měli do konce tohoto setkání promyslet, kam se chceme přihlásit. Nenápadně nám taky všem naznačil, že by byl rád, kdyby se všichni přihlásili na herectví. Což se taky stalo. Já jsem se pak rozmýšlela ještě mezi přípravou kostýmu a kulis. Nakonec jsem se rozhodla pro kostýmy, uvidím, jak mi to půjde a kulisy když tak nechám na příští rok. O tvorbě scénáře jsem ani nepřemýšlela. Na tohle moc nejsem.

Pak nám profesor udělal ještě takovou menší prohlídku po klubu a pak nás poslal na koleje. Do večerky ještě byl chvíli čas, tak jsem si povídala s Lisou. Bavili jsme se hodně o astronomii. Měli jsme celkem dvě hodiny, takže jestli zkouška bude jen z těchto dvou hodin, tak to bude hodně snadné. Trochu se ale bojím, aby se ta zkouška vůbec konala.

Pak už začalo být opravdu hodně pozdě. Zamířila jsem na kolej, kde jsem se chvilku vybavovala s Ashem. Rovnou jsem se ho ptala na tu astronomii. Říkal, že tu zkoušku dělali až po prázdninách. Což je přesně to co jsem nechtěla. Nejradši bych měla všechno hotové už před prázdninami.

To bude pro dnešek všechno. Zase se brzy ozvu. Dobrou noc.

~ Faye ♥

Hodina přeměn venku 1Hodina přeměn venku 2Hodina přeměn venku 3
Hodina létáníPrvní schůzka divadelního klubu


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.