Zápis #15 - Školní brigáda

29. listopadu 2017 v 10:02 | Faye |  1. ročník (2005/2006)
14.4.2006
Bradavice, můj pokoj

Milý deníčku,
od posledně se toho moc nestalo, hodiny odpadaly, nic se nedělo, takže nebylo ani o čem psát.

Snad jen to, že na pečení jsme dělali koláče, kterých jsem napekla opravdu hodně a tak jsem je nechala ve spolce se vzkazem, ať si každý vezme, kolik chce. Na keramice jsme dělali hrníčky. Já si vytvořila modrý, se znakem Havraspáru a se svým jménem. Taky se po dlouhé době objevila Rose. Vracela jsem se zrovna z keramiky, a ona seděla ve spolce s květináčem. Ten mi nakonec dala s tím, že je v něm zasazený blín, který se musí každý den zalévat a ona by na to určitě zapomínala. Tak jsem zvědavá, jestli ho udržím při životě.

Včera se ale objevila ve vstupní síni tabule, na které bylo napsáno, že se bude konat školní brigáda. Hned vedle byla truhlička, do které jsme mohli vhodit přihlášky. Z každé koleje pak bude náhodně někdo vybrán a vydělané peníze pak připadnou do kolejního fondu. No a to bych to nebyla já, abych se nepřihlásila, že? Taky jsem si nebyla jistá, že by se od nás někdo další přihlásil.

A jak jsem se dnes ráno dozvěděla, byla jsem vybrána. Aspoň se trochu zabavím. Protože jsme se měli sejít až po vyučování, a nám všechny hodiny odpadly, tak jsem skoro celý den strávila v knihovně, kde jsem si pročítala denní věštce. K večeru jsem šla na kolej a začala přemýšlet nad tím, co si na sebe vzít. Na tabuli bylo napsáno něco o špinavé práci, takže jsem radši vytáhla teplákovku z Halloweenu. Aspoň ji konečně využiju. Sice jsem vypadala trochu komicky, ale co už. Na to, abych si zničila nějaké lepší oblečení, ho tu tolik nemám.

Pak už jsem pomalu šla k čajovému koutku, kde jsme měli čekat. Když jsem tam došla, nikdo z těch, co byli vybráni, tam ještě nebyl. Po chvilce ale dorazil profesor Archer, který si je zavolal přes rozhlas. Cartera za Zmijozel a pak ještě jednu holčinu z Mrzimoru. Za Nebelvír se nikdo nepřihlásit. Když dorazili, tak nás odvedl před jednu místnost na šestém patře. Začal nás varovat, že to tam vypadá opravdu příšerně a děsně to tam smrdí. Každý jsme dostali vědro s pomůckami a pak nás pustil dovnitř. Všude samé bahno a sláma, a já byla ráda, že jsem si místo šatiček vzala ty tepláky. Mohli jsme sice kouzlit, protože to nebyl trest, ale protože uklízecí formuli neznám, tak jsem si nasadila gumové rukavice a pustila se do práce. Carter začal okamžitě kouzlit, a tak jsem začala sbírat seno a házet ho do koše. Bahno jsem nechala na něm. Ke konci mě ale Carter tu formuli naučil, takže jsem si ji hned vyzkoušela. A hned to byla větší zábava.

Skončili jsme celkem brzo, profesorovi jsme tam nechali vědra, co nám dal a já okamžitě zamířila do sprchy odbahnit se. Pak jsem si ještě sedla na chvíli s Iz do spolky a povyprávěla jí o brigádě. Pak už jsem zamířila do pokoje. Docela mě to unavilo a zítra bude náročný den. Takže dobrou noc.

~ Faye ♥

Školní brigáda

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.