Zápis #14 – My máme tým!

29. listopadu 2017 v 10:00 | Faye |  1. ročník (2005/2006)
27.3.2006
Bradavice, Společenská místnost Havraspáru

Milý deníčku,
Posledně jsem byla tak nadšená z balíku od rodičů, že jsem ti úplně zapomněla říct o naší suplované hodině z létání. Takže se vrátíme k čtvrtku.

Už na předchozí hodině nám profesor Archer oznámil, že na příští hodině tu nebude a že nám zařídí nějaké suplování, abychom o hodinu nepřišli a mohli si přečíst eseje z druhého tématu. Už ráno jsme se s Iz dohadovali o tom, kdo by nás tak mohl být. Ani jedna jsme se netrefili, protože došel náš kolejní, profesor Blackwood. Toho jsme už pěkně dlouho neviděli, takže bylo fajn, že se ukázal.

Pustil nás do třídy, posedali jsme si a měli přijít na řadu eseje. Jako první šel Mark Hover a měl nám něco říct o famfrpálu. Jenže místo pěti až deseti minutové eseje nám tam přednesl esej, která zabrala téměř celou hodinu. S Iz jsme z toho měly celkem srandu. Přesně tohle jsme od Marka čekaly. A to jsem minule ještě vyslechla jeho rozhovor s profesorem Archerem, který mu říkal, že esej musí zkrátit tak, aby se vešel do časového limitu. A on neposlechl. Nejspíš měl štěstí, že nás na hodinu měl profesor Blackwood, protože profesor Archer by ho tím koštětem už asi vážně přetáhl po hlavě. Navíc, Mark do své eseje nacpal i všechna další zadání. Takže, když pak prof. Blackwood vyzval dalšího s esejí na téma famfrpálové posty. Tu měla Iz a Ethan ze Zmijozelu. Oba trochu protestovali, že už to stejně všechno řekl Mark a že je zbytečné ji číst. Nakonec jsme hodinu trochu natáhli a Ethan ji přečetl.

A proč se vracím k tomuhle? Protože jsem se dneska dlouho bavila s Kal. A nějak se náš rozhovor stočil právě k Markovi. Trochu jsem jí o něm vyprávěla. O tom, jak neustále někde pobíhá, jak mluví, když nemá, hlásí se, když nemá, jak jsou z něho profesoři občas zoufalí a tak dál. Nakonec Kal řekla, že jí připomíná jednoho kluka, který kdysi byl v Havraspáru. Martin Rotter. Nebo tak nějak. Ten prý taky neustále někde pobíhal, něco prováděl, a celkově byl otravný. Prý ho dokonce i chtěli vhodit z okna. *vytlemený smajlík* Chvíli jsme taky přemýšlely nad tím, jestli ti dva náhodou nejsou příbuzní. Martin se taky kamarádil s Rose. Teda - *věta je přeškrtaná tak, že text nejde přečíst*. No, tohle sem radši psát nebudu, co kdyby tě někdo našel. A já Kal slíbila, že od ní to nevím. Takže, jak už jsem napsala, Martin se kamarádil s Rose. Jednou nám vyprávěla, že jí ukazoval všechny možné zkratky a tajné místnosti na hradě. Hned první den. Tady máme další podobnost s Markem. Pokud si dobře pamatuješ, tak Mark nám s Iz v prvním týdnu ukazoval zkratky a tajné místnosti…

Taky jsme se s Kal bavily o létání. Já si stěžovala, jak se bojím, že neprojdu přes zkoušku z létání. No vážně Deníčku, jestli bude na zkoušce lítání mezi kužely, tak nemám šanci. Já byla tak hrozná. Kal mě uklidňovala, ať se toho tolik nebojím. Létání jí prý taky moc nešlo a teď je v týmu. V TÝMU! Představ si to, Havraspár má famfrpálový tým! S Iz jsme si myslely, že žádný nemáme. Takže jsem byla dost překvapená. Kapitánkou je Syd. Kromě Kal je tam taky Emily a s Kal jsou odrážečky. Jenže jelikož tam jsou jen ony, tak tým nefunguje. No hned jsem Kal říkala, že Iz bude určitě nadšená a 100 % bude chtít do týmu. Ta létání zbožňuje. Už dokonce i ví, za jaký tým by jednou chtěla hrát. Taky jsem si vzpomněla na Rose. Ta zrovna nedávno mluvila o tom, jak moc jí chybí létání. Myslím, že ta by do toho taky šla, jenže jak nad tím tak přemýšlím, s tím jejím neustálým mizením na několik týdnů, by asi nebyla ideální hráčkou. A sama sebe jsem nominovala na fanynku číslo jedna. Jenže, to už je prý Velt, takže se budu muset spokojit s dvojkou. Nevadí.

Budu si ale muset zjistit, jak je to s tou zkouškou z létání. Kal říkala, že měli jen teorii. To by mi vyhovovalo. Jestli ale budeme muset i létat, tak jsem v pěkné kaši.


~ Faye ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.